שיתוף פעולה בין מרכז נוער "המקלט – נחשונים" לאגף איכות הסביבה

שיתוף פעולה בין מרכז נוער "המקלט – נחשונים" לאגף איכות הסביבה

בארבע השנים האחרונים מתקיים שיתוף פעולה מדהים בין מרכז הנוער "המקלט – נחשונים" לאגף איכות הסביבה. במסגרת שיתוף הפעולה המוצלח, בני נוער עובדים בגינה קהילתית ברחבת מרכז הנוער. בנוסף מקבלים בני הנוער סדנאות בנושא העצמה אישית , אקולוגיה , קיימות  נגרות וידע בתחום הגינון. שלוש פעמים בשנה מארגנת הקבוצה אירועי שיא בשכונה: הפנינג ט"ו בשבט, התנדבות בטיפוח הגינה בבית ניצולי השואה  ושתילות.

כל הפעילות המבורכת לא היתה יכולה להתקיים בלי התמיכה והליווי של אגף איכות הסביבה .

כתבה על פעילות יחודית שמתקיימת במרכז נוער "המקלט – נחשונים"

השנה בפעם השניה התקיים אירוע יחודי ומרגש במרכז הנוער: הפיכת מרכז הנוער לבית מדרש ללמידה וחשבון נפש ביום כיפור.

הרעיון צמח מתוך שיחה עם בני הנוער בשכונה על יום כיפור ותחושת הפיספוס שיש לנוער חילוני ומסורתי ליצור את יום כיפור כיום של חשבון נפש אישי וקהילתי.

במהלך אמיץ החליטו צוות המדריכים וקבוצת הנהגה של החניכים ליצור פורמט יחודי של הפיכת מרכז הנוער לבית מדרש ביום כיפור. הוחלט שביום כיפור יפתח המרכז ויתקיימו בו סדנאות שיחה ולמידה בנושאים הבאים: הכירות מעמיקה עם יום כיפור והמסורות בו, סדנא בנושא איזה בנאדם אני רוצה להיות, שיחה על היכולת לסלוח והיכולת לבקש סליחה, חשבון נפש קהילתי על עוולות שקורות בין אדם לחברו ועוד.

במסגרת בית המדרש החליט הצוות לשמור על מסורת יום כיפור ולא היה שימוש בחשמל, בני נוער הגיעו בלי פלאפונים והיתה אסורה אכילה ושתיה במרחב הציבורי.

האוירה ביום כיפור היתה מיוחדת עם ניצוץ של קדושה. הגיעו במהלך הלילה כ200 בני נוער שלקחו חלק בשיעורים ובסדנאות. בזמן שבין הסדנאות, היה זמן שבו נפגשו בני הנוער שיחקו במשחקי קופסא וניצלו את הזמן לשיחות נפש . העובדה שבני הנוער היו ללא פלאפונים יצרה אפקט מיוחד של מפגש פנים לפנים בלי הסחות דעת , דבר שהעצים את החויה מאוד.

Print Friendly, PDF & Email

בדוק גם

קיץ DIY עשה זאת בעצמך במרכז הנוער הנחלה

צעיראשון
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
%d בלוגרים אהבו את זה: